Wynajem autobusów i busów +48 692 016 605
Biuro podróży GRZEŚ +48 605 415 531
Wynajem autobusów i busów Bieszczady
Biuro podróży GRZEŚ
Co zwiedzić w Bieszczadach

Co zwiedzić w Bieszczadach

Co zwiedzić w Bieszczadach

Jedno z najdzikszych miejsc w Polsce,  gdzie spotkamy się oko w oko z czystą naturą. Bez względu na porę roku, zawsze warto wybrać się w Bieszczady. Poniżej przedstawiamy najważniejsze miejsce które warto odwiedzić.

Bieszczadzkie wycieczki – co warto zobaczyć 

Tarnica

Tarnica (1346 m n.p.m.), ważny punkt każdej wyprawy, jest to najwyższy szczyt Bieszczad. Na szczyt możemy dotrzeć dwoma szlakami: czerwony (końcowy odcinek Głównego Szlaku Beskidzkiego) oraz niebieski.

Wybierając czerwony szlak, podróż można rozpocząć w Ustrzykach Górnych. Szlak prowadzi przez Szeroki Wierch i przełęcz pod Tarnicą, następnie Halicz oraz Rozsypaniec aż do Wołosatego. Szlak niebieski zaczyna się w Wołosatem, strome podejście prowadzi przez przełęcz pod Tarnicą do Bukowego Berda. 

Na samym szczycie znajduje się stalowy krzyż, przy odpowiednim wietrze usłyszymy ciekawe dźwięki jakie wydobywają się ze stalowej konstrukcji, krzyż upamiętnia wizytę Karola Wojtyły w 1953 r.

Bieszczady wycieczki

 

Jeśli jesteście zainteresowani ofertą podróży zapraszamy do kontaktu.

Połoniny

Osoby, które nie mają ochoty na zdobywanie szczytu Tarnicy, decydują się na wędrówki połoninami. Nie wymagają one ogromnej kondycji przy czym zapewniają niezwykłe obcowanie z naturą.

Połonina Caryńska ulokowana jest pomiędzy dolinami Prowczy i Wołosatego. Jej długość sięga 4 km, posiada również 4 wierzchołki.

Połonina Wetlińska jest znacznie dłuższa od Połoniny Caryńskiej. Przez długi okres służyła jako pastwisko – aż do 1945 roku. Dziś, podobnie jak Połonina Caryńska, znajduje się w granicach Bieszczadzkiego Parku Narodowego i jest objęta ścisłą ochroną.

Niebawem przedstawimy kolejne miejsca warte uwagi, zachęcamy do skorzystania z oferty domków, wypożyczalni rowerów czy inny osobliwych wycieczek.

Dodaj komentarz

Close Menu