Wynajem autobusów i busów +48 692 016 605
Biuro podróży GRZEŚ +48 605 415 531
Wynajem autobusów i busów Bieszczady
Biuro podróży GRZEŚ
Jak zwiedzać Bieszczady? Busem po Bieszczadach

Jak zwiedzać Bieszczady? Busem po Bieszczadach

Jak zwiedzać Bieszczady?

Oczywiście każdy zgodzi się z opinią, że Bieszczady to miejsce nietuzinkowe, gdzie widoki są niebywałe i każdy może poczuć „ducha natury”. Bieszczady to miejsce gdzie znajdziemy najdziksze góry (spotkanie wilka czy niedźwiedzia wcale nie jest tu trudne), jest to też miejsce styku trzech granic Polski, Ukrainy i Słowacji.

Busem po Bieszczadach? Busy Bieszczady

Na początek należy ustalić jak oraz czym poruszać się po wspomnianym regionie. Jeśli naszym zamiarem są piesze wędrówki, pamiętajmy że zaczynają się one w jednym punkcie a kończą w drugim (często oddalonym o kilkanaście kilometrów). Pojawia się więc pytanie jak dostać się w odpowiednie punkty bez tracenia cennego czasu? Jednym z najczęstszych i najlepszych rozwiązań, będzie wynajem busa lub autokaru który organizuje wycieczki po Bieszczadach. Jedną z prężnie działających firm w tej branży to grzes-bus.pl, która oferuje kompleksowy wynajem busów oraz autokarów w Bieszczadach.

Jeśli wiemy już czym podróżować, to pytanie co zwiedzić?

Atrakcji w Bieszczadach jest naprawdę sporo, znajdziemy tu wodospady, jeziora, góry, oraz rzadkie gatunki zwierząt. Poniżej przedstawiamy, nasz subiektywny zbiór najważniejszych miejsc na mapie Bieszczad:

 1. Jezioro Solińskie, wraz z największą zaporą w Polsce.
 2. Bieszczadzki Park Narodowy (czwarty co do wielkości w Polsce).
 3. Zagroda Żubrów (Muczne, przy drodze Stuposiany – Tarnawa Niżna).
 4. Wodospad Szepit na potoku Hylaty.
 5. Masyw Górski – Połonina Caryńska.
 6. Park Gwiezdnego Nieba „Bieszczady” (idealne miejsce do obserwacji gwiazd).
 7. Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie.
 8. Tarnica (1 346 m, najwyższy szczyt polskich Bieszczadów).
 9. Ruiny Warownego Klasztoru Karmelitów Bosych.
 10. Bieszczadzka Kolejka Leśna.
 11. Galeria Zdzisława Beksińskiego – miejsce polecane wszystkim zainteresowanym sceną sztuki współczesnej końca XX wieku.
 12. Cerkiew św. Michała Archanioła w Smolniku.
Busy bieszczady
Busy bieszczady

Atrakcji wycieczkowych jest oczywiście sporo więcej, jeśli jesteś zainteresowany wycieczką w te niezapomniane miejsca, zapraszamy do kontaktu. Organizujemy przejazdy busem oraz autokarem. Jesteśmy również organizatorem wycieczek do Lwowa lub inne atrakcyjne rejony. Znacie jeszcze jakieś inne ciekawe atrakcje w Bieszczadach? Napiszcie o nich w komentarzu na dole.

Dodaj komentarz

Close Menu