Wynajem autobusów i busów +48 692 016 605
Biuro podróży GRZEŚ +48 605 415 531
Wynajem autobusów i busów Bieszczady
Biuro podróży GRZEŚ
Trasy rowerowe w Bieszczadach

Trasy rowerowe w Bieszczadach

Trasy rowerowe w Bieszczadach

Turystyka rowerowa jest co raz bardziej popularną dyscypliną sportową ale także przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zwolennicy „pedałowania” podkreślają fakt, że nie tylko wypoczywają w ruchu ale także łączą go ze zwiedzaniem interesujących miejsc. Poruszanie się jednośladem ma wiele plusów, po pierwsze poprawia kondycję, po drugie poprawia zdrowie, ale jest też jednym z niewielu sposobów na dostanie się do miejsc, do których normalnie nie udałoby się nam dojechać samochodem.

Bieszczady to jedno z najbardziej nieodgadnionych miejsc w Polsce. Widoki faktycznie wzbudzają podziw wśród turystów. Łączą się tam także trzy granice, a nocne niebo jest jednym z najciemniejszych.

trasy rowerowe Bieszczady

Bieszczadzkie drogi i pustkowia to niewątpliwie raj dla rowerzystów.

Przedstawiamy najbardziej popularne trasy rowerowe w tej części Polski.

Pierwszym z najpopularniejszych szlaków jest szlak „Śladami Dobrego Wojaka Szwejka”.

Trasa przebiega od Przełęczy nad Radoszycami poprzez Radoszyce – Komańczę – Szczawne – Wysoczany – Poraż – Zagórz – Sanok – Załuż – Tyrawę Wołoską – Rozpucie – Ropienkę Górną – Wojtkówkę – Jureczkową – Krościenko do granicy państwa. Na trasie umieszczone są tabliczki z opisem miejsc specyficznych dla tego miejsca. Szlak przeznaczony jest dla osób z dobrym przygotowaniem kondycyjnym.

 

Kolejną trasą jest „Greenway Karaty Wschodnie”.

Szlak łączy ze sobą przyrodnicze oraz kulturowe atrakcje Bieszczad. Główna trasa szlaku rekreacyjnego Zielony Rower liczy około 125 km, a odbiegające od niej pętle lokalne a także inne trasy tematyczne około 1300 km. Nad szlakiem „Zielony Rower“ czuwa Bieszczadzka Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, której siedzibą jest Lesko.

 

W Gminie Lesko ustalono również szlak rowerowy „Extreme – Bieszczady”.

Turyści mają do wyboru kilka tras. Terenową trasę „Pogórze Leskie” (około 25 km) łączy zlewiska Sanu oraz Osławy. Szlak rowerowy „Czarny Dział” (około 23 km) przebiega przez las Czarny Dział w kierunku lądowiska szybowcowego na Górze Kamionce. Następnie szlak rowerowy „Czulnia”, którego bieg rozpoczyna się u podstawy Kamienia Leskiego i kończy na wzgórzu Czulnia. A także szlak rowerowy „Góra Makowska” przebiegający przez pasma Durnej i Łopiennika.

 

Trasa „Śladami dawnych wsi pogranicza”

Trasa składa się z trzech szlaków rowerowych. Opcja numer jeden (około 35 km) jest trasą przyrodniczo-historyczną. Przebieg trasy to: Wojtkówka -Kwaszenia – Arłamów – Jamna Górna – Jamna Dolna – Trójca – Łomna – Grąziowa – Wojtkowa – Wojtkówka.

Kolejna trasa (około 20 km), obiega rezerwat przyrody „Na Opalonym”. Przebieg trasy to: Wojtkówka – Jureczków – Braniów – „Na Opalonym” – Grąziowa – Wojtkowa – Wojtkówka.

Najkrótsza trasa (około 15 km) prowadzi przez: Wojtkówka -Jureczków – Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna „Drzewa i krzewy parku podworskiego” w Jureczkowej – Rezerwat „Chwaniów” – Chwaniów – Wojtkówka.

Jednym z najciekawszych sposobów na poznanie Bieszczad pozostaje wciąż samodzielne poszukiwanie nowych tras rowerowych, na których trudniej o tłumy rządnych przygód turystów. Bez względu na to jakie rozwiązanie wybierzecie musicie pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa na szlaku oraz o tym, że Bieszczady to jeden z najdzikszych zakątków Polski.

Zapoznaj się z naszą oferta: wypożyczalnia rowerów, wycieczki Bieszczady.

 

Dodaj komentarz

Close Menu