Wynajem autobusów i busów +48 692 016 605
Biuro podróży GRZEŚ +48 605 415 531
Wynajem autobusów i busów Bieszczady
Biuro podróży GRZEŚ

Wycieczki jednodniowe

Ukraina

Lwów

Pikuj 1408 wyprawa w góry

Kolej Zakarpacka

Węgry

Miszkolc

Słowacja

Tatralandia

Bieszczady Połoniny

Bieszczady obwodnica

Wycieczki po Bieszczadach i do Lwowa z Grześ-Bus. Zorganizujemy wycieczkę specjalnie dla Twojej grupy.

Jeśli nie masz pomysłu na spędzenie czasu w Bieszczadach, my zagospodarujemy go za Ciebie. Zabierzemy Cię na jedną z naszych ofert wycieczkowych, mamy pewność, że tam poczujesz ze ten czas nie będzie stracony! Mamy do zaoferowania zarówno wycieczki po Bieszczadach jak i wycieczki zagraniczne: Ukrainę, Węgry, Słowację. Zapoznajcie się Państwo z naszą aktualną ofertą wycieczkową poniżej. Zatem zapraszamy do kontaktu.

LWÓW

Wycieczki do Lwowa

Lwów – największe miasto zachodniej Ukrainy i jedno z centrów kulturalnych kraju. Mając na uwadze, że wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO należy do najpiękniejszych miast Europy. Krótko mówiąc Lwów to swoista perła kultury narodowej. Dodatkowo Miasto ma wielokulturowa historie. Założone w roku 1256 przez ruskiego księcia, powtórnie lokowane przez Kazimierza Wielkiego w 1356 na prawie magdeburskim. Przez wieki zamieszkiwane przez prospołeczność polską, żydowską oraz w mniejszej liczbie przez ukraińską i niemiecką.

Od roku 1991 w granicach niepodległej Ukrainy, jest jednym z miast z największym odsetkiem ludności posługującym się językiem ukraińskim. Mimo to, najpowszechniej znane języki obce to rosyjski i polski, choć coraz łatwiej spotkać młodzież posługującą sie w miarę zrozumiale angielskim.

Pod względem architektoniczno – historycznym miasto można określić jako muzeum pod otwartym niebem – ponieważ liczy bowiem powyżej 2 000 historycznych, architektonicznych i kulturologicznych zabytków. W mieście znajdują się liczne muzea, galerie obrazów, działają tu również zespoły teatralne i muzyczne.

Atmosfera starego miasta z pewnością zachwyci każdego, kto choć raz w życiu miał okazję tu przyjechać. Zapraszamy na wycieczkę do Lwowa.

Zwiedzanie Bieszczad

Nazwa Bieszczad – pochodzi od ruskiego słowa „beskid”, które oznacza właściwie górskie pogranicze. Czyli teren oddzielający Polskę i Ruś od państwa węgierskiego leżącego na południu Karpat. Bieszczady to dodatkowo najbardziej wysunięta w Polsce na płd. wschód grupa górska łańcucha karpackiego. Obszar ten położony jest w klinie graniczącym z Ukrainą i Słowacją. Reprezentują krajobraz wysokich gór rusztowych o długich ciągnących się równolegle do siebie grzbietach z kierunku płn.-zach. na płd-wschód . Dodatkowo zgodnie z tym kierunkiem wzrasta wysokość grzbietów z których najwyższym szczytem jest oczywiście Tarnica. Natomiast główną rzeką Bieszczadów jest San który wraz ze swoimi dopływami stanowi niemal wszystkie rzeki i potoki. Bieszczady znane są jako góry o niezwykle bogatym środowisku przyrodniczym, ponieważ są nieznacznie przekształcone przez człowieka. Co więcej Bieszczady posiadają klimat górski ukształtowany pod wpływem mas powietrza polarno – morskiego i polarno – kontynentalnego. Charakterystyczną cechą regionu jest duża liczba opadów w okresie letnim a mała w okresie zimowym. Podobnie jak w całym kraju zima trwa tutaj od początku grudnia do końca marca. Podsumowując, występują tu dobre warunki zimowe co stwarza szerokie możliwości ich wykorzystania dla turystów.

Busy Bieszczady

Jako firma Grześ-Bus oferujemy wycieczki autokarowe, busem jedno lub wielodniowe dla klientów indywidualnych oraz grup zorganizowanych.

Wycieczki dla grup zorganizowanych  wyjazdy, biorąc pod uwagę wymagania wycieczki  dopasowujemy do oczekiwań uczestników oraz rodzaju wydarzenia.

Bez wątpienia zorganizujemy każdą wycieczkę:

UKRAINA (Lwów, Truskawiec, w góry PIKUJ,Kolej Zakarpacka Sianki – Wołosianka)

SŁOWACJA  (Słowacki raj, Tatralandia baseny, Bardejov)

WEGRY (Tokaj, Miszkolc, Szoszto Furdo)

Close Menu